Olympijská sportoviště

Pro letní olympijské hry 2012 budují londýnští pořadatelé her nové sportovní areály, ale využívají i stávající sportovní infrastrukturu sportovišť v samotném Londýně, ale i jeho blízkém okolí. Zdá se, že se pořadatelům podařil rozumný kompromis mezi využitím starších a budováním zcela nových sportovních areálů.

Největší část se uskutečním v olympijském parku , nově vybudovaném ve východní části Londýna na území starého průmyslové čtvrti. Po dokončení areálu, který se plánuje na začátek roku 2012 , zde mají vyrůst tato sportoviště : 

 

 Londýnští pořadatelé her velmi dobře využili potenciálu Londýna jako centra sportu a kultury, a velkou část sportovišť umístili do stávajících sportovních i kulturních stánků, které nyní vě větší či menší míře rekonstruují. Tímto postupem se významně odlišují od jiných pořadatelských olympijských měst ( Pekinig, Atény) a jejich další "poolympijské " využití je tedy zaručeno. V Londýně najdeme tato sportoviště :


Mimo území Londýna najdeme pak i další sportoviště pro letní olympijské hry 2012. Z velké části to jsou fotbalové stadiony pro olympijský fotbalový turnaj, a přístavy na anglickém pobřeží, ketré zajistí dobré podmínky pro závody v plachtění, příapdně dalších sportech, které se v centrech mětsa nedají pořádat.

 

 

 

Olympijský park  ve výstavbě

Fotografie z výstavby olympijského parku v prosinci 2012 pořídil Mackenzie

Fotogalerie: Olympijská sportoviště