Bauer jede na olympijsklé hry i se servismanem Žalčíkem

21.01.2010 10:11

Pamatujete si ještě na olympijské hry v Turíně a problémy české štafety v běhu na lyžích ? Určitě ano, ty potíže byly tak trošku úsměvné - došlo k záměně přihlášených jmen a tak místo Milana Šperla musel do štafety nastoupit naprosto nepřipravený Dušan Kožíšek, který dokonce ani  v okamžiku zahájení závodu nebyl ani v Pragelatu, a bůh ví, jak by to dopadlo, kdyby nejel poslední část štafety. Všichni tehdy proklínali viníka - servismana Květoslava Žalčíka.

Přes historickou ostudu Žalčík na olympiádu jede, a lyžařským tým je opravdu rád, že nezůstává doma v Čechách. Žalčík je totiž odborníkem v mazaní lyží,  na klasickou techniku naprosto klíčovou záležitost. Bez správně namazaných lyží nemá závodník šanci, a tudíž správná máza zásadně ovlivňuje celkové pořadí na stupních vítězů.
Díky onemocnění Víta Fouska, dvorního servismana Lukáše Bauera, je naše olympijská  medailová naděje ráda, že Žalčík jede. Na klíčový závod na 50km klasicky, od kterého celá česká veřejnost očekává díky famózní Bauerově formě medaili, budou skvěl namazané lyže k nezaplacení, a určitě ovlivní celkové výsledky závodu. Navíc jeho bohaté zkušenosti mohou využít i naši ostatní běžci a běžkyně  na lyžích. Jen doufejme, že si na zápis jmen do štafety dá pan Žalčík teď už větší pozor :)