Česká výprava na olympijské hry 2010 je o jednoho člena menší

08.02.2010 17:32

Jako špatný vtip zapůsobila zpráva z dnešního rána - česká olympijská výprava do Vancouveru je o jednoho sportovce menší. Z administrativních důvodů odebral Organizační výbor zimních olympijských her 2010 VANOC české výpravě jedno místo na postů bobisty, a o plánovaný start tedy přišel český olympionik Vladimír Hladík.

Díky serii administrativních nedopatření, dílem na straně kanadské strany a jejich olympijského výboru VANOC, dílem ale i na české straně a úseku sportovního svazu bobistů , odjel do Kanaday Vladimír Hladík nadarmo. Jak asi tento stav může působit na psychiku sportovce, který se na hry těšil byl i v místě konání soutěží ve Vancouveru, a teď bude plnit roli náhradníka.

Česká výprava bobistů se na olympijských hrách 2010 zůčastní se dvěma 4-boby a jedním dvojbobem. Dvojbob obsadí  Ivo Danilevič a Jan Stokláska, čtyřbob pak pojede ve složení Danilevič, Stokláska, Jan Kobián, Dominik Suchý a druhý čtyřbob ve složení Jan Vrba, Martin Bohman, Miloš Veselý, Ondřej Kozlovský. Na videu níže vidíte záběry z evropského poháru ve Winterbergu, kde jede právě zmíněný smolař Vladimír Hladík