Další olympijská naděje - Kateřina Novotná je mistryní Evropy !

24.01.2010 17:54

Zdá se, že posledních pár víkendů českým sportovcům sedí - dnes odpoledne celou českou sportovní veřejnost potěšila zpráva, že rychlobruslařka Kateřina Novotná se stala na ME v Drážďanech mistryní Evropy ve víceboji. Medailové naděje české výpravy pro Olympijské hry 2010 ve Vancouveru tak dále rostou.

Její výsledky jsou opravdu skvělé - v sobotu obsadila druhé místo v závodě na 500 metrů, kde ještě nestačila na výkon italky Arianna Fontanaové. V neděli však bylo všechno jinak, Katka Novotná zvítězila na trati 1000m a následně i na 3000 metrů, což jí v celkovém hodnocení vyneslo první příčku v celkovém hodnocení, druhá skončila právě její přemožitelka ze sobotní trati Italka Arianna Fontanaová.
Všichni Kateřině po pátečním nešťastném pádu v 1500m závodě přáli úspěch - a ten se dnes dostavil - blahopřejeme !