Hokej na olympiádě - Bělorusko porazilo Německo 5:3

21.02.2010 08:21

Nedělní utkání Bělorusko-Německo odhalilo první semifinálovou dvojici olympijského hokejového turnaje. Bělorusko, jeden z papírových outsiderů skupiny, překvapivě skončil před Německem, a v osmifinále podle herního systému olympijského hokejového turnaje česká na zápas s hoževnatými Švýcary.

Němci začali utkání sebevědomě a měli územní převahu, bělorusy vyýrazně přestříleli v počtu střel na branku. V 6. minutě Němci využili výhodu přesilové hry , kdy Seidenberg poprvé překonal běloruského brankáře na 1:0. Němci dále Bělorusy tlačili, v 11. minutě však cyhbovali na modré čáře, čehož ihned využil Ugarov a samostaným nájezdem překonal bezmocného Německého brankáře Greisse . Bylo to 1:1

Druhá třetina byla velmi podbná té první,  Němci nedokázali převahu golově vyjádřit, a podel pravidla Nedáš - Dostaneš zvýšil  Kalužnyj ve 29. minutě znovu překonal němckého brankáře na 2:1 ve prospěch bělorusů.
Poseldní třetina byla golově velmi bohatá  - v 52. minutě zvýšili Bělorusové svůj náskok na 3:1 a zdálo se být rozhodnuto. Opak však byl pravdou, němci odpověděli dvěma rychlími goly z 52. a 53 . minuty, srovnali na 3:3 a rázem byli zpět ve hře. Bohužel nekázní zbytečně němci ztráceli minuty i síly, a v přesilové hře dostali gol na 4:3, který dvě minuty před koncem zopakoval Kalužnyj. Bělorusko vyhrálo 5:3 nad Německem