Lukáš Bauer má bronz - další česká medaile na zimních olympijských hrách 2010

15.02.2010 22:29

Lukáš BauerDalší den po fenomenálním úspěchu Martiny Sáblíkové zasáhla do bojů o olympijské medaile naše další medailová naděje - Lukáš Bauer. V závodě na 15km volnou technikou získal Lukáš Bauer bronzovou medaili.

Závod začal v půl desáté našeho času, Lukáš Bauer vyběhl s číslem  34 na trať krátce po tři čtvrtě na deset, jen o půl minuty za ním se na trať vydal jeho největší soupeř Petter Northug. Na prvních mezičasech byl Lukáš Bauer první, později druhý. Bylo jasné, že jede na výborné umístění, a že nemastné neslané tréninkové výkony, kdy skončil s velkou ztrátou na své reprezentační kolegy , jsou dávno pryč. 

Lukáš Bauer V průběhu závodu se však tempo stupňovalo, a Bauer se propadl na 4. příčku, hned za ním je další český závodník Martin Koukal. Bauer na posledních kilometrech přidává , a jeho tempo nevydrží švéd Helnner, který byl doposud před ním. Bauer ho nakonec poráží o necelé dvě sekundy, a získává druhou českou medaili.

Ostatní čeští lyžaři jsou bohužel hluboko za ním -  Martin Koukal 18., Martin Jakš 29.  a Milan Šperl 43 . Největší soupečř Lukáše Baeura Petter Northug končí s velkou ztrátou v poli poražených

 

 

Pořadí závodu na 15. volně - zimní olympijské hry Vancouver 2010
  1. Lukáš Bauer vjíždí do cílePILLER COTTRER
  2. COLOGNA Dario
  3. BAUER Lukas
  4. HELLNER Marcus
  5. VITTOZ Vincent
  6. MANIFICAT Maurice
  7. ANGERER Tobias
  8. BABIKOV Ivan
  9. VYLEGZHANIN Maxim
  10. DI CENTA Giorgio