Olympijský turnaj v hokeji Kanada - Německo 8:2

24.02.2010 08:07

Domácí kanadský hokejový výběr - favorit základní skupiny olympijského turnaje v hokeji - překvapivě nepostoupil z prvního místa a musel odehrát semifinálový zápas. V něm však neponechal  nic náhodě, a rozdrtil v tréninkovém tempu neškodné Němce 8:2.

První třetinu se Kanada jen zahřívala, i přes optickou převahu dokázal skorovat pouze Thorton v 10. minutě.Kanadský trenér o přestávce první třetiny svému výběru, hrajícímu v dosti vlažném tempu, v kabinách asi důrazně domluvil. Druhá třetina byla už o něčem jiném. Kanada výrazně přidala, a německý brankář byl v ohni střel, a jen jemu mohou Němci vděčit za to, že skore po druhé třetině bylo jen 4:1. Kanada pálila ze všech pozic, obránce Weber dokonce svou dělovou ranou protrhl síť, a jeho gol byl uznám až zpětně podle videa.
Třetí třetinu Kanada trochu polevila, ale přesto zvýšila počet vstřelených golů do sítě Němců na 8, za Němce korigoval Klinge.  Kanada tedy bez potíží postoupila a jejím dalším soupeřem bude sebevědomý výběr Ruska. Zápas začíná ve čtvrtek v 1.30 našeho času

Branky: 11. Thornton (Heatley, Keith), 23. S. Weber (M. Richards), 24. Iginla (Doughty, E. Staal), 29. Iginla (E. Staal, Boyle), 42. Crosby (E. Staal, Keith), 47. M. Richards (Morrow, Toews), 52. S. Niedermayer, 57. Nash (Pronger) - 37. M. Goc (Schmidt, M. Müller), 59. Klinge (M. Müller, Hospelt).