Olympijský turnaj v hokeji Švýcarsko - Bělorusko 3:2 SN

24.02.2010 08:17

Bělorusové, překvapení hokejového turnaje na olympiádě 2010, narazili v osmifinále na nevyzpytatelný tým Švýcarska. Švýcaři začali výborně, a v první minutě už vedl golem důrazného Kaljužnyje. Utkání bylo otevřené na obou stranách, a ani jeden z týmů neměl výraznou převahu. Švýcaři vyrovnali v přesilové hře ve 13. minutě na 1:1

Ve druhé třetině byl obraz hry podobný té první, Švýcaři pálili na běloruskou bránu ze všech pozic, ale bez výsledku. V přesilové hře ve 26. minutě se však konečně dočkali, na 2:1 zvyšoval Domenichelli. Přesilovku využili i Bělorusové - ve 36. minutě vyrovanl na 2:2 Zacharov.

Ve třetí třetině měli ze hry více Bělorusové, ale jejich útok byl zcela bezzubý. Další branka v této třetině přes šance nepadal, a přišlo na řadu prodložení. Velkou šanci spálil Sannitz, naopak Bělorusové nevyužili přesilovou hru. V rozhodujícím nájezdu proměnil Švýcar Lemm

Švýcary čeká ve čtvrtfinále USA

Branky : 13. Sprunger (Wick, Plüss), 28. Domenichelli (Streit, Blindenbacher),  nájezd Lemm - 1. Kaljužnyj (Kosťjučenok), 36. K. Zacharov (Ugarov, Stasenko).