Olympijský závod ve skiatlonu žen vyhrála Björgenová

20.02.2010 08:32

Nadvládu norských běžkyň potvrdila v pátek pozdě večer Marit Björgenová. Ve skiatlonu na 7,5 km klasickou technikou a 7,5km technikou volnou zvítězila a do cíle dojela s pohodlným náskokem, když se jí v posledním kole podařilo roztrhnout 4 člennou skupinu lyžařek v prudkém stoupání, kde na ni ani jedna ze soupeřek neměla nárok. Pro Björgenovou je to už druhá zlatá medaile-

České reprezentantky bojovaly, ale v pátek večer na lepší umístění neměly - Kamila Rajdlová se dlouhou držela v první dvacítce, nakonec dojela 23. Eva Nývltová dojela až na 51. místě a bylo vidět, že jí závod vůbec nesedl, a dojela přes bolest do cíle. Ivana Janečková ze zdravotních důvodů nenastoupila vůbec, všichni doufají, že se její stav do dalšího závodu zlepší