První zápas česká reprezentace na zimních olympijských hrách vyhrála 3:1

18.02.2010 10:05

Česká hokejová reprezentace zahájila dnes ráno vstup do olympijského hokejového turnaje výhrou 3:1 nad Slovenskem. Slováci ale rozhodně nebyli snadným soupeřem, a především slovenští hráči hrající v NHL dělali naší obraně velké problémy. O vítězství Čechů nakonec rozhodl závěr 2.třetiny , kdy těsně před jejím závěrem dali Jágr a Plekanec Slovákům dvě branky a odskočili od remízového stavu 1:1 na bezpečnějších 3:1
Ze slovenských hokejistů nenastoupil Miroslav Šatan, který má stále potíže se zraněním na ruce.

První třetinu začali lépe čeští hokejisté, soupeře drželi více pod tlakem, velmi nadějně vypadala šance Kabrleho, kdy puk skončil už za brankářovými zády, ale pár centimetrů před brankovou čárou. První český gól dal Slovensku Patrik Eliáš, když tečoval Blaťákovu dělovku za Halákova záda.

Slováci vyrovnali na 1:1 hned na začátku druhé třetiny, kdy v první minutě Gáborík dostal puk za Vokounova záda. Mimochodem Gáborík byl nejnebezpečnější slovenský hráč, který dělal našim obráncům velké potíže. Slovenský tým mělo prakticky celou druhou třetinu herní převahu, byl rychlejší i tvrdší, měl několik vyloučených , ale naše přesilovky byly bezzubé, a golově neúspěšné. Jako blesk z čistého nebe tak přišel gol Jaromíra Jágra, který Haláka prostřelil mezi betony na 2:1. Trochu otřesení Slováci se nestačili rozkoukat, a těsně před koncem 2. třetiny zvýšil na 3:1 Plekanec.

Slováci začali 3.třetinu tlakem, ale Vokoun postupně likvidoval velké šance Gáboríka i Mariána Hossy. Chvílemi se hrálo jen na jednu branku, a český brankář měl plné ruce práce. S postupujícím časem se zvyšovala slovenská nervozita, a čeští hokejisté klidnou a soustředěnou hrou dovedli  utkání ke vítěznému konci. První zápas zimních olympijských her 2010 vyhrálo Česko 3:1

Česká republika - Slovensko 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Sestava České republiky
Vokoun - Židlický, Kuba, Polák, T. Kaberle, Kubina, Hejda, Blaťák, Z. Michálek - Havlát, Plekanec, Eliáš - Jágr, Červenka, Čajánek - Erat, Krejčí, Fleischmann - M. Michálek, Vašíček, Rolinek. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.

Sestava Slovenské republiky : Halák - Meszároš, Chára, Višňovský, Štrbák, Jurčina, Sekera, Baranka - Marián Hossa, Demitra, Marcel Hossa - Pálffy, Stümpel, Gáborík - Zedník, Handzuš, Bartečko - Radivojevič, Kopecký, Cibák. Trenéři: Ján Filc, František Hossa a Lubomír Pokovič.

Branky v utkání

10. Eliáš (Havlát, Blaťák)

38. Jágr (Červenka)

40. Plekanec (Jágr, Židlický

21. Gáborík (Marián Hossa, Demitra)

Diskusní téma: První zápas česká reprezentace na zimních olympijských hrách vyhrála 3:1

nářez

Rony | 18.02.2010

to by nářez, super článek

Na začátek to není špatný

KJT | 18.02.2010

Jako první zápas dobrý, body jsou doma, čeká nás jeden lehčí a jeden težší soupeř, teď musíme Lotyšům nasázet co nejvíc golů. Škoda že nemáme ve skupině Nory