Slováci porazili Nory 4:3

24.02.2010 08:31

Slovákům přivedl los olympijského turnaje v hokeji do cesty Nory. Slovenští hokejisté byli mírnými favority utkání, jenže v olympijském play off popírové předpoklady často nevychází.
Utkání ani pořádně nezačalo, a už bylo přerušeno brutálním faulem nora Tolefssena na Bartečka. Slovákovi tekla silně krev, a byl odnesen na nosítkách do kabin k ošetření. Vzteklí Slováci, rozčilení brutální faulem, okamžitě nory potrestali - Handzuš otevřel skore na 1:0 V desáté minutě přidal další gol Gaborik. Slovensko vedlo 2:0 a bylo jasně lepší, Norsko se jen bránilo. Přesto v 18. minutě z náhodného protiútoku snížil Zuccarello Aasen na 2:1 , Slováci ale obratem kontrovali golem Zedníka a do šaten se šlo za satvu 3:1 pro Slovensko

Druhou třetinu zahájili lépe Norové,  a v osmé minutě snížil na 3:2 Vikingstad. Norové měly více ze hra, a slovenský brankář měl daleko více práce než jeho norský kolega. Těsně před koncem 2. třetiny, v poslední sekundě, Norové dávají gol a vyrovnávají na 3:3

Ve třetí třetině se Slováci snažili utkání otočit, a ve 48. minutě se to Šatanovi podařilo - Slovensko vedlo na 4:3. Norové začali dorážet jako vosy, a Halák měl plné ruce práce. Tlak norů vyvrcholil power play v posledních minutách utkání , ale Slováci stav 4:3 ubránili