Sudová pojede naplno až v olympijském závodě

12.02.2010 10:40

Nikola Sudová si začátkem ledna přetrhla vaz v levém koleně, od té doby se léčí a jen lehce trénuje. Ve Vancouveru zatím absolvovala jen jeden trénink, ve kterém musela řešit menší problémy s ortézou. "Trénink vypadal relativně dobře. Nestihli jsme všechno, co jsme chtěli, protože tam je strašně dlouhá lanovka. Zatím to jde, dá se v tom jezdit, ale úplně bez bolesti to není. Ledový kopec dává strašné rány," řekla Nikola Sudová na středeční tiskové konferenci v olympijské vesnici.
Problémy s ortézou způsobila skutečnost, že když si ji nechala na míru vyrobit, měla nohu více oteklou než v současnosti. "Zdála se mi v pořádku. Jak ale člověk jezdí celé jízdy a noha pracuje, ortéza sjíždí a je to znát. Trošičku se hejbe, tak ji musíme tejpem natvrdo přidělat k noze," vysvětlila Sudová." Je dělaná přesně na klouby a ty kraje jsou podle nich tvarované. Ale když trochu sjede, cítíte, že ty výběžky jsou jinde, než mají být," popsala Sudová problémy.
"Kdyby šlo vše ideálně, tak bych první den zkoušela sjet s rovnými celky v kuse a v pátek celou jízdu se skokama. Ale pokud to nepůjde, necháme na závod," řekla. V tom případě by kompletní jízdu pro akrobatické lyžování absolvovala poprvé až v neděli v kvalifikaci. "Ano, tahle varianta existuje," přiznala Sudová.
Sudové by vyhovovala co nejměkčí trať. Pořadatelé ale mají v akrobatickém parku velký problém se sněhem, který museli navážet, a podklad je hodně tvrdý. "Kopec je prolitý tím ledovým dusíkem. V dírách jsou krystalové kousky sněhu a celkově je to nepříjemné lyžování, nedrží to," posteskla si Sudová.Na olympiádě je připravena maximálně riskovat. "Lyžuju dost dlouho, abych zkušenosti měla, když budu na startu a uvidím pod sebou dav lidí, na koleno zapomenu a pojedu, co jsem naučená," řekla Sudová.