Švédi nezaváhali na olympijském hokejovém turnaji porazili Bělorusy 4:2

20.02.2010 14:38

Na programu zimnních olympijských her byl včera zápas skupiny C. Švédové nastoupili do zápasu zodpovědně, hráli důsledně a byli nebezpeční v útoku. První velké šance ještě dokázal zlikvidovat běloruský brankář, ale tlak sílil a  Daniel Sedin v sedmé minutě dostal díky svému důrazu před brankou puk za Mezinova záda. V desáté minutě zvyšoval Alfredson, a Švédové šli do kabin s vedením 2:0

Ve druhé třetině pak přidali další gól, ale Bělorusové rychle odpověděli golem Kulakova. Tato část zápasu neměla jasně lepšího, Švédové hrály to, co potřebovali a Bělorusové se nebyli schopni proti pečlivé obraně prosadit.
Třetí třetinu byli na ledě více vidět Bělorusové, a v 52 snížili na rozdíle jediného golů. V tu chvíli byli Švédové jasně v defenzivě, v 54 minutě nastřelili Bělorusové tyč. Švédy ale dál držel skvělý výkon jejich brankáře, a utkání nakonec v poslední minutě rozhodl znovu AlfredsonBranky a nahrávky:
35. Kulakov (Meleško, Rjadinskij), 52. Meleško (Kulakov)
7. D. Sedin (H. Sedin, Weinhandl), 10. Alfredsson (Magnus Johansson, Bäckström), 30. Franzén (Pahlsson, Modin), 60. Alfredsson (H. Sedin, D. Sedin)

Bělorusko: Mezin - Salej, Kosťjučenok, Makrickij, Karev, Stasenko, Rjadinskij, Denisov, Kolosov - Kolcov, Kaljužnyj, S. Kosticyn - Kulakov,
Meleško, Stas - Ugarov, K. Zacharov, Zadělenov - Michalev, Antoněnko, Děmagin. Trenér: Michail Zacharov.
Švédsko: Gustavsson - Kronwall, Lidström, Tallinder, Magnus Johansson, Öhlund, Enström, Oduya, Murray - Hörnqvist, Zetterberg, Forsberg - Alfredsson, Bäckström, Eriksson - Weinhandl, H. Sedin, D. Sedin - Franzén, Pahlsson, Modin. Trenér: Bengt-Ake Gustafsson.