Švédi nezaváhali na olympijském hokejovém turnaji porazili Bělorusy 4:2

20.02.2010 14:38

Na programu zimnních olympijských her byl včera zápas skupiny C. Švédové nastoupili do zápasu zodpovědně, hráli důsledně a byli nebezpeční v útoku. První velké šance ještě dokázal zlikvidovat běloruský brankář, ale tlak sílil a  Daniel Sedin v sedmé minutě dostal díky svému důrazu před brankou puk za Mezinova záda. V desáté minutě zvyšoval Alfredson, a Švédové šli do kabin s vedením 2:0

Ve druhé třetině pak přidali další gól, ale Bělorusové rychle odpověděli golem Kulakova. Tato část zápasu neměla jasně lepšího, Švédové hrály to, co potřebovali a Bělorusové se nebyli schopni proti pečlivé obraně prosadit.
Třetí třetinu byli na ledě více vidět Bělorusové, a v 52 snížili na rozdíle jediného golů. V tu chvíli byli Švédové jasně v defenzivě, v 54 minutě nastřelili Bělorusové tyč. Švédy ale dál držel skvělý výkon jejich brankáře, a utkání nakonec v poslední minutě rozhodl znovu Alfredson