Novinky

Olympijské hry podle francouzského tisku

vydáno 02.03.2010 11:18
Francouzská výprava vybojovala na olympijských hrách ve Vancouveru jedenáct medailí a vyrovnala svůj rekord z roku 2002 v Salt Lake City. I přesto účinkování sportovců zanechalo ve francouzských médiích rozpačitý dojem. Pochvalu si vysloužili biatlonisté s rekordním ziskem šesti medailí, ale... celý článek

Trojnásobná olympijská vítězka Wang Meng možná ukončí kariéru

vydáno 02.03.2010 11:15
Čínská rychlobruslařka Wang Meng, trojnásobná vancouverská vítězka ze shorttracku, uvažuje o tom, že po sezoně svou kariéru ukončí. Wang Meng, které je teprve 25 let, prozradila deníku China Daily, že si nedokáže představit start na dalších olympijských hrách. Tuto sezonu chce ještě dokončit.... celý článek

ZOH ve Vancouveru - domácí triumf a řada lidských příběhů

vydáno 01.03.2010 11:31
Zimní olympijské hry ve Vancouveru se vyznačovaly vřelostí, přátelským chováním, srdečností. Kanada získala rekordní počet zlatých medailí, což způsobilo nezměrné nadšení kanadských fanoušků. Ti skoupili všechno červené, všechno s javorovým listem ve znaku, vytvořili úžasnou atmosféru, rodinnou,... celý článek

Americký bob získal olympijské zlato po 62 letch

vydáno 01.03.2010 11:21
Američané po dlouhých 62 letech vyhráli olympijský závod čtyřbobů. Česká čtveřice vedená Ivem Danilevičem skončila dvanáctá. Pro čtyřicetiletého pilota to znamená nejlepší olympijský výsledek v kariéře. Druhý český tým Jana Vrby obsadil 16. místo. Stříbro získal čtyřnásobný olympijský vítěz Němec... celý článek

Ve Vancouveru vybouchli rakouští sjezdaři

vydáno 01.03.2010 11:13
Katastrofálně skončily olympijské hry pro tým rakouských sjezdařů. Mužští reprezentanti tradiční alpské velmoci vyšli poprvé v poválečné historii ze všech závodů bez medaile. Stali se tak terčem škodolibých vtipů. "Je to frustrující, protože jsme přijeli s opravdu dobrou sestavou," prohlásil... celý článek

Majdičová a Rochetteová dostaly cenu Terryho Foxe

vydáno 01.03.2010 11:11
Slovinská lyžařka Petra Majdičová a kanadská krasobruslařka Joannie Rochetteová se za svá vystoupení na olympiádě ve Vancouveru podělily o Cenu Terryho Foxe. Obě sportovkyně na hrách získaly bronzové medaile. Cenu jim udělil organizační výbor her. Domácí krasobruslařce Joannie Rochetteové dva... celý článek

V duelu o bronz na hokejovém turnaji přece jen budeme mít české zastoupení

vydáno 27.02.2010 11:54
Petr Blümel, český čárový rozhodčí, byl nominován na zápas o bronz v turnaji hokejistů na olympijských hrách ve Vancouveru mezi Slovenskem a Finskem. Hlavními sudími budou Kanaďané Paul Devorski a Brad Watson, doplní je ještě Rus Jurij Oskirko. Finále mezi Kanadou s USA dostali na starost... celý článek

Během hodiny dvě zlaté olympijské medaile

vydáno 27.02.2010 11:49
Kanadští rychlobruslaři v závodě na krátké dráze na olympijských hrách 2010 ve Vancouveru vybojovali během jedné hodiny dvě zlaté olympijské medaile. Kanadu tak posunuli do čela medailové bilance. Hlavní zásluhu na tom má Charles Hamelin, který nejdříve vyhrál závod na 500 metrů a vzápětí byl... celý článek

Zůstane ženský hokej na programu olympijských her?

vydáno 26.02.2010 16:00
Patří ženský hokej na olympijské hry? Tuto debatu vyvolala nevyrovnanost týmů, které se předvedly na olympijských hrách ve Vancouveru. Kanaďanky a Američanky, které se utkaly ve finále, zakončily turnaj se společným skóre 88:4. "Musí být vidět pokrok, bez něj nemůžeme pokračovat. Už se projevuje... celý článek

Čeští sdruženáři na olympiádě 2010 v družstvech osmí

vydáno 24.02.2010 10:27
Závod družstev v severské kombinaci vyhráli na zimních olympijských hrách ve Vancouveru Rakušané, kteří obhájili zlato z minulých her v Turíně. Čtveřice Bernhard Gruber, David Kreiner, Felix Gottwald a Mario Stecher porazila Američany a Němce. České kvarteto Aleš Vodseďálek, Miroslav Dvořák, Tomáš... celý článek