On-line přenos z letních her 2008 v Pekingu

Rádi byste sledovali přenos z letních olympijských her v Číně, ale nemáte přístup k televizi? Nevadí, koukejte se na olympiádu prostřednictvím on-line přenosu přes internet na svém počítači.

Díky právům na vysílání olympiády není bohužel sledování olympiády na počítači úplně nejsnadnějším, ale jde to.

Pokud máte operační systém Windows, tak si budete muset do svého počítače nainstalovat program Videopůjčovna ČT. Díky němu budete moci ZDARMA sledovat olympiádu přímo na svém PC, jediné co budete muset udělat je bezplatně se zaregistrovat. Při registraci nebudete uvádět žádné osobní údaje, pouze přihlašovací jméno, heslo a email. Pokud by Vám nabízená kvalita obrazu s rozlišením 320x180 nedostačovala, můžete si za relativně levnou placenou SMS předplatit sledování ve vyšší kvalitě 512x288 nebo dokonce 720x405. Velkou výhodou je samozřejmě komentování vysílaného olympijského programu v češtine.

Pokud chcete sledovat i cizí vysílání, případně máte například na počítači operační systém Linux, musíte hledat jiné cesty. Nejlepší je asi sledování olympiády přímo na Youtube. Bohužel, zde mohou olympiádu sledovat pouze návštěvníci ze zemí, která nemá oficiálně zakoupená práva na televizní vysílání. To znamená, že návštěvníci z ČR mají smůlu a místo videa se jim zobrazí pouze informace že sledování videa není možné. Řešením pro Vás proto může být pouze použití nějakého zahraničního proxy serveru (z hlediska Youtube se již nebudete připojovat z ČR) nebo zkusit využít nějaké více či méně legální řešení, například Newteevee.com nebo CNReviews.com.

Přeji příjemné sledování olympiády :-)

Olympiáda Peking 2008