Paralympijské hry 2010

Sledge hokej na paralympiádě Kanada-Švédsko 10:1

vydáno 15.03.2010 12:16
Kanadská reprezentace si na zimní paralympiádě 2010 v zápase se Švédskem spravila chuť po nemastné výhře nad Itálií. Švédsko rozstřílela deseti góly. Skóre otevřeli už ve druhé minutě, ale Švédové za pouhých třináct sekund vyrovnali. Šanci na srovnání 2:2 nevyužili a Kanada začala nemilosrdně... celý článek

Sledge hokej na paralympiádě Itálie-Norsko 1:2

vydáno 15.03.2010 12:13
Itálie i ve druhém vystoupení na turnaji paralympiády 2010 ve sledge hokeji zanechala dobrý dojem. Ale nakonec znovu prohrála.  Norové zachraňovali zápas ve třetí třetině, kdy získali převahu. Norským hrdinou se stal mohutný útočník Royne, který vyrovnal a v předposlední minutě vstřelil i... celý článek

Sledge hokej na paralympiádě Japonsko-Korea 5:0

vydáno 15.03.2010 12:11
Asijské derby ve sledge  hokeji na paralympiádě 2010 bylo ofenzivní smršťí. Korejci vletěli do zápasu a vytvořili si velké šance, které ale neproměnili. Naopak Japonci jim v rozmezí 5. a 8. minuty nasázeli hned tři góly. Emotivní utkání pokračovalo ve vysokém tempu až do třetí... celý článek

Sledge hokej na paralympiádě - ČR-USA 0:3

vydáno 15.03.2010 12:08
I druhé utkání českého týmu ve sledge hokeji na paralympijských hrách ve Vancouveru skončilo prohrou. Američané využili hned svou první přesilovku. Vápenkou vyražený puk bleskově zpracoval Taylor Lipsett a otevřel skóre. Po první třetině byl stav 1:0 stále nadějný. Hodně k němu přispěl Vápenka,... celý článek

Curling na paralympiádě

vydáno 15.03.2010 12:05
Američané s Korejci předvedli nejrychlejší zápas paralympiády v curlingu. Své představení si odbyli výrazně dříve, než jejich kolegové v jiných skupinách. V utkání zvítězily Spojené státy americké pod vedením skipa Augusta Pereze poměrem 9:6. V curlingu handicapovaných se nemete a kámen se odhazuje... celý článek

Sledge hokej Norsko-Švédsko 3:2

vydáno 15.03.2010 12:03
Švédská reprezentace sehrála výborný zápas proti Norům. Norové se dlouho nemohli dostat do zápasu, k šílenství je přiváděl zejména brankář Ulf Nilsson, který si připsal celkem 22 úspěšných zákroků. Švédové od konce první třetiny těsné vedli a stále hrozili z brejků. Výhru ale nakonec neuhájili. V... celý článek

Slegde hokej USA-Korea 5:0

vydáno 15.03.2010 11:59
Další zápas sledge hokeje ve skupině B mezi Spojenými státy a Koreou byl jednoznačným představením. Američané se dostali do vedení už ve 4. minutě a na hřišti pevně kráčeli za vítězstvím. Jejich tlak nebyl drtivý, ale soupeři prakticky nic nedovolili. Korejská hra byla bez taktiky. Hra na náhodu je... celý článek

Sledge hokejisté na úvod paralympiády podlehli Japonsku 1:2

vydáno 15.03.2010 11:55
V prvním zápase čeští sledge hokejisté při své paralympijské premiéře ve Vancouveru nevyhráli. Svěřenci Tomáše Zelenky v sobotu podlehli Japonsku 1:2. Zdeněk Habl se ve 34.minutě postaral o jediný český gól. Japonci celý zápas rozhodli sedm minut před koncem. Ve skupině se ještě čeští reprezentanti... celý článek

Kulíškové odložili první závod na paralympiádě kvůli počasí

vydáno 15.03.2010 11:51
Anna Kulíšková, česká medailová naděje, si na svůj první závod na paralympiádě ve Vancouveru musí ještě počkat. V první soutěžní den organizátoři zrušili všechny plánované disciplíny sjezdového lyžování. Ve Whistleru panovaly špatné povětrnostní podmínky. Start ve sjezdu byl přeložen na čtvrtek 18.... celý článek

Biatlon na paralympiádě 2010

vydáno 15.03.2010 11:33
I přes nepřízeň počasí proběhl normálně podle plánu biatlon. Sportovci závodili v husté mlze a s mokrým sněhem valícím se z oblak. Závody dopadly podle očekávání. Všechny medaile ze šesti závodů kromě pěti kousků (z toho krom jediné zlaté) získali reprezentanti a reprezentantky Ruska a Ukrajiny.... celý článek

Čeští sledge hokejisté na paralympijských hrách ve Vancouveru

vydáno 11.03.2010 20:03
Čeští handicapovaní reprezentanti v kolektivním sportu, hráči sledge hokeje, budou startovat poprvé v historii na paralympijských hrách ve Vancouveru. Sledge hokejisty z české výpravy ještě v lyžařském středisku Whistler doplní pětice lyžařů. Jubilejní desáté zimní paralympijské hry se uskuteční od... celý článek

Olympijský oheň dorazil do Whistleru

vydáno 11.03.2010 19:47
Zimní olympijské hry 2010 v kanadském Whistleru skončili, ale už jen pár hodin zbývá do další sportovní akce světového významu - prakticky  za pár hodin začínají v Kanadě Zimní Paralympijské hry 2010. Tak, jako cestoval olympijský oheň napříč celou Kanadou, cestuje i pochodeň paralympioniků. A... celý článek

Čeští sportovci na paralympiádě 2010

vydáno 10.03.2010 18:22
Celkem dvacet českých sportovců bylo nominováno na X. zimní paralympijské hry do kanadského Vancouveru, které se uskuteční od 12. do 21. března 2010. V největší výpravě, která na zimních hrách bude Českou republiku zastupovat, je pět lyžařů (včetně trasérky) a patnáct sledge hokejistů, kteří se na... celý článek

Čeští lyžaři na paralympijských hrách ve Vancouveru

vydáno 10.03.2010 18:15
Lyžování se představilo už na prvních paralympijských hrách ve švédském Örnsköldsviku v roce 1976, kde se soutěžilo pouze v lyžování, severském a alpském. Kategorie byly dvě, pro sportovce po amputaci a zrakově handicapované. V alpské části byly na programu tři disciplíny, slalom, obří slalom a... celý článek

David Houdek | 24.03.2010

Rád bych poděkoval všem reperezentntům ČR, kteří se zůčastnili paralympijských her 2010 za skvělé výkony a jejich nadšení pro sport, medaile nejsou všechno:) Držím vám všem palce. A naše média bych pokáral mimo ČT za absolutní mediální nezájem o celou paralympiádu, to je neštěstí:( , ale proč??