Michal Šlesingr

Michal ŠlezingerMichal Šlesingr , narozen 3. února 1983 v Ústí nad Orlicíí, je český biatlonista. Na mistrovství světa 2007 vyhrál stříbro ve sprintu na 10 kilometrů.V juniorském věku vybojoval celkem sedm medailí na světových šampionátech juniorů, včetně zlata z roku 2002 ze stíhacího závodu.
Na Zimních olympijských hrách 2006 v Turíně si odbyl svou olympijskou premiéru a přispěl k šestému místu české štafety. dobré vyýsledky jsou očekávaány i pro nastávájící olympijské 2010 ve Vancouveru.

Průlomem v jeho seniorské kariéře bylo druhé místo na mistrovství světa v italské Anterselvě v roce 2007. Ve sprintu na 10 kilometrů v den svých 24. narozenin neminul ani jeden terč a prohrál jen o necelých pět sekund s nejúspěšnějším biatlonistou historie Norem Olem Einarem Bjørndalenem. Stříbrnou medaili věnoval své kamarádce, oddílové kolegyni a vrstevnici, někdejší dorostenecké mistryni světa Tereze Hlavsové, která v roce 2005 zahynula při autonehodě. V následujícím stíhacím závodě se sice po první střelbě dostal dokonce do vedení, ale v závěru chybou při poslední z dvaceti ran (celkem ale třetí v závodě) opustil i stupně vítězů a obsadil čtvrté místo pět sekund za olympijským vítězem Defrasnem z Francie.

Pro další medaili si dojel ve vytrvalostním závodě na 20 kilometrů, v němž ho nezastavily ani dvě chyby při první střelbě vstoje. Čtvrtého Nora Andresena porazil o pouhou sekundu. Jako finišman přivedl českou štafetu v závodě na 4×7,5 km do cíle na 5. místě.

Michal Šlesingr reprezentuje klub PSK Jablonex, žije a trénuje v Letohradu pod vedením trenéra Vlastimila Vávry. Má přezdívku Boušek.


zdroj wikipedia.org, slesingr.com