Hokejisté končí ve čtvrtifinále olympijského turnaje

25.02.2010 10:19

Miss ZOH 2010Čeští hokejisté nedokázali přejít dnes brzo ráno přes hokejisty Finska a jejich postup na olympijských hrách 2010 ve Vancouveru končí ve čtvrtfinále

Za českou sestavu nastoupil Jaromír Jágr, a spolu s brankářem Vokounem patřil mezi naše nejlepší hráče. Bohužel na postup přes houževnaté finské hokejisty to nestačilo.

První třetina se nesla ve znamení opatrného hokeje, a nedá se říci, že by jeden z týmů měl navrch, skvělými zákroky se předvedli brankáři obou týmů. naši přežili i dlouhou přesilovku 5:3, vůbec vyloučení našich hráčů kouskovala hru, a nedovolila našim vyvinout nějaký soustavný tlak.

Druhou třetinu začali lépe naši, velkou šanci měl Krejčí a Fleischmann, ale finové lépe bruslili a v první části 2. třetiny měli ze hry rozhodně více, než české mužstvo. tři minuty před koncem třetiny se však češi vzpamatovali, a zamkli finy před jejich bránou. Kvality finského brankáře postupně vyzkoušeli Eliáš, Kabrle, Fleischman, Kubina i Krejčí Miikku Kiprusoff a jeho obránci však byli bezchybní, a tak ani druhá třetina nepřinesla branku

Ve třetí třetině v 50. minutě měli obrovskou šanci Plekanec s Eliášem, který ale trefil jen boční konstrukci branky finského brankáře. Po vyloučení Erata potrestal brankou český tým Hagman, i když se Vokoun snažil, na jeho pohotovou dorážku byl krátký. Vzápětí mohl zvýšit na 2:0 Miettinen, ale Vokoun opět výborně zachránil. Český tlak na konci zápasu byl bezzubý, finové navíc v power play zvýšili vedení na 2:0 golem do prázdné brányHokej ČR-FinskoZOH 2010, čtvrtfinále: Finsko - Česká republika 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)


Branky

54. Hagman (Niskala), 59. Filppula (M. Koivu)
Finsko:
Kiprusoff - Salo, Timonen, Lepistö, Niskala, Kukkonen, Lydman - Selänne, S. Koivu, Lehtinen - T. Ruutu, M. Koivu, Filppula - Miettinen, N. Kapanen, Hagman - O. Jokinen, J. Ruutu, Peltonen. Trenéři: Jukka Jalonen, Timo Lehkonen a Risto Dufva.
Česká Republika:
Vokoun - Židlický, Kuba, Polák, T. Kaberle, Hejda, Kubina - Erat, Plekanec, Eliáš - Jágr, Čajánek, M. Michálek - Červenka, Krejčí, Fleischmann - Havlát, Vašíček, Rolinek. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.

Fotogalerie: Hokejisté končí ve čtvrtifinále olympijského turnaje

Záznamy: 1 - 12 ze 21
1 | 2 >>