Hokejisté končí ve čtvrtifinále olympijského turnaje

25.02.2010 10:19

Miss ZOH 2010Čeští hokejisté nedokázali přejít dnes brzo ráno přes hokejisty Finska a jejich postup na olympijských hrách 2010 ve Vancouveru končí ve čtvrtfinále

Za českou sestavu nastoupil Jaromír Jágr, a spolu s brankářem Vokounem patřil mezi naše nejlepší hráče. Bohužel na postup přes houževnaté finské hokejisty to nestačilo.

První třetina se nesla ve znamení opatrného hokeje, a nedá se říci, že by jeden z týmů měl navrch, skvělými zákroky se předvedli brankáři obou týmů. naši přežili i dlouhou přesilovku 5:3, vůbec vyloučení našich hráčů kouskovala hru, a nedovolila našim vyvinout nějaký soustavný tlak.

Druhou třetinu začali lépe naši, velkou šanci měl Krejčí a Fleischmann, ale finové lépe bruslili a v první části 2. třetiny měli ze hry rozhodně více, než české mužstvo. tři minuty před koncem třetiny se však češi vzpamatovali, a zamkli finy před jejich bránou. Kvality finského brankáře postupně vyzkoušeli Eliáš, Kabrle, Fleischman, Kubina i Krejčí Miikku Kiprusoff a jeho obránci však byli bezchybní, a tak ani druhá třetina nepřinesla branku

Ve třetí třetině v 50. minutě měli obrovskou šanci Plekanec s Eliášem, který ale trefil jen boční konstrukci branky finského brankáře. Po vyloučení Erata potrestal brankou český tým Hagman, i když se Vokoun snažil, na jeho pohotovou dorážku byl krátký. Vzápětí mohl zvýšit na 2:0 Miettinen, ale Vokoun opět výborně zachránil. Český tlak na konci zápasu byl bezzubý, finové navíc v power play zvýšili vedení na 2:0 golem do prázdné brány

Hokej ČR-FinskoZOH 2010, čtvrtfinále: Finsko - Česká republika 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)