Český olympijský výbor

Předseda ČOV MUDr.JirásekČeský olympijský výbor byl založen 18. května 1899. Dnes, po více než sto letech od svého založení, má velice podobné úkoly jako na sklonku 19. století - rozvíjet a šířit olympijské ideály a zastupovat a zabezpečovat účast České republiky na olympijských hrách.
Při založení Českého olympijského výboru v roce 1899 u příležitosti české účasti na Hrách II. olympiády v roce 1900 v Paříži byli jeho nejvýznamnějšími představiteli Jiří Guth (od roku 1920 Jiří Stanislav Guth-Jarkovský), Josef Rössler-Ořovský a Václav Rudl. Výboru se dlouhou dobu dařilo být v Mezinárodním olympijském výboru a na olympijských hrách samostatným subjektem, a to navzdory neexistenci samostatného českého státu. Teprve na olympijském kongresu v Paříži v červnu 1914 mu bylo toto výsadní postavení .
Předsedou ČOV je v současné době MUDr. Milan Jirásek - (viz foto - zdroj www.olympic.cz)
Jakým způsobem vybírá český olympijský výbor sportovce, kteří nás budou reprezentovat na zimních olympijských hrách  2010, jsme se dozvěděli na oficiálních stránkách českého olympijského výboru www.olympic.cz a my je přebíráme - více na stránce Zásady nominace sportovců a členů doprovodu na XXI. zimní olympijské hry ve Vancouveru 2010, zveřejňujeme i  přesný harmonogram pro olympijské hry 2010 podle ČOV