Zimní olympijské hry 2010 - Vancouver, Kanada

zimní olympijské hry 2010 - Vancouver -RadniceV roce 2003 bylo na pražském 115 zasedání Mezinárodního olympijského výboru volen pořadatel zimních olympijských her pro rok 2010. Vítězem se stalo kanadský Vancouver.

Ve ve Vancouveru v Kanadě se bude zimní olympiáda konat od 12. do 28. února 2010 . Zároveň s nimi budou již tradičně pořádány i Paralympijské hry - paralympiáda 2010- které se uskuteční od 12. do 21. března 2010.
Zimní olympijské hry ve Vancouveru budou v pořadí XXI. a po jiných dvou kanadských městech - Montrealu ( zde se letní olympijské hry konaly v roce 1976) a Calgary ( tady zimní olympijské hry proběhly v roce 1988 ). Severní Amerika je vůbec v pořádání zimních olympiád úspěšná - vždyť v roce 2002 se konaly zimní olympijské hry v americkém Salt Lake City. Mimo hlavní město pořadetelské země Vancouver se další sportovní areály nachází v areálu Univerzity Britské Kolumbie, dále pak v blízských městech West Vancouver a Richmond. Dougejme , že nezavládne podobný dopravní chaos, který panovala na zimní olympiádě v italském Turíně. Jednotlivá sportoviště olympijských her nejsou od sebe příliš vzdálena, a kanaďané po italských zkušnostech věnovali otázce přepravy sportovců i návštevníků her zvýšenou pozornost.

Připravil jsme pro Vás i zajímavá videa ze ZOH 2010 - podívejte se například, jak se Vancouver připravoval na konání her nebo na cestu olympijské ohně Kanadou

Zajímá Vás , jaké je počasí a kolik je sněhu v dě+jisšti zimních olympijských her ? Podíejte se na online kamery z Vancouveru i Whistleru