Praha Olympijská

Web Praha Olympijská ops.Pro zajištění hladkého průběhu uchazečského procesu pro olympijské hry v Praze založilo Hlavní město Praha a Český Olympijský výbor obecně prospěšnou společnost PRAHA OLYMPIJSKÁ. Její webové stránky nyní budete hledat marně, její původní prezentace https://www.praha2016.org/ ani oficiální stránky https://www.praha2016.org/ už dávno nefungují. Doménu https://www.praha2016.org/ dokonce nabízí doménoví spekulanti k prodeji. Obě zanikly stejně tiše, jako pražská kandidatura na olympijské hry.  Očekávat důstojnější konec by bylo příliš optimistické.  Níže uvedené informace čerpáme z archivu WayBackMachine

 

V plánu bylo využití nejen Prahy, ale prakticky celé republiky. Do přípravy her se měl podle údajů na webu www.praha2016.org zapojit prakticky každý kraj v České republice - buď formou pořádání olympijských soutěží, nebo přípravných i tréninkových kempů.

Do projektu se zapojili i známé tváře, a plákáty s jejich tvářemi a logem olympijské Prahy byly opravdu vidět - na bilboardech v Praze opravdu nešly přehlédnout. O smysluplnosti vynaložených prostředků se můžeme jen přít. Nicméně o olympijských hrách v Praze se mluvilo.

Fotogalerie: Praha Olympijská

Zdroj - archiv WayBackMachine