Fuwa - oficiální maskoti pekingské olympiády

Nedílnou součástí prezentace každých novodobých olympijských her jsou její maskoti. Olympiáda v Číně jich bude mít pět, stejně jako je olympijských kruhů. LOH v Pekingu nás budou provázet Fuwa (kamarádi) kteří se jmenují Beibei, Jingjing, Huanhuan, Yingying a Nini.

Figurky Fuwa Tyto figurky jsou kromě tradiční čínské kultury inspirovány mořem, lesem, ohněm, zemí a oblohou, což odpovídá i jednomu ze sloganů olympiády v Pekingu - Zelená olympiáda. Jednotlivé postavičky také barevně odpovídají barvám tradičních olympijských kruhů.

Kapr Beibei


Kapr Beibei (výslovnost Pej-pej) je modrý a symbolizuje prosperitu, vznešenost a čistotu. Ryba Beibei je maskotem vodních sportů.

Panda Jingjing


Panda velká Jingjing (výslovnost Ťing-Ťing) je černá a symbolizuje radost, čest a naději. Panda Jingjing je maskotem silových a úpolových sportů.

Olympijský plamen Huanhuan


Olympijský plamen Huanhuan (výslovnost Chuan-chuan) je samozřejmě červený a symbolizuje vášeň a nespoutanost. Plamen Huanhuan je maskotem míčových sportů.

Tibetská antilopa Yingying


Tibetská antilopa Yingying (výslovnost Jing-jing) je žlutá a symbolizuje zdraví, pohotovost a ohebnost. Antilopa Yingying je maskotem atletiky.

Vlaštovka Nini


Vlaštovka Nini (výslovnost Ni-ni) je zelená asymbolizuje štěstí, nevinnost a živost. Vlaštovka Nini je maskotem gymnastiky.

Olympiáda Peking 2008