Olympijské hry 2010 - hokej

Kanada slaví hokejové zlato na olympijských hrách 2010

vydáno 01.03.2010 14:43
Kanadská média zaplavila po nedělním vítězství hokejového týmu ve finále olympijského turnaje v hokeji ve Vancouveru vlna radosti. Nejvíce chvály se snáší na hlavu střelce rozhodující branky v prodloužení Sidney Crosbyho. To on zařídil výhru 3:2 nad Američany, kteří do finále procházeli turnajem... celý článek

Američané zesměšnili Finy 6:1 a postupují do finále olympijského turnaje v hokeji

vydáno 27.02.2010 13:39
Čeští fanoušci si museli při zápase USA s Finskem klást otázku "Je na tom český hokej tak špatně, když nepostoupil přes Finy?" Odpověď zněla bohužel  ano, a  důvodem této otázky byl neuvěřitelně slabý výkon finských hokejistů v první třetině. Finové sice hned na začátku třetiny tlačili... celý článek

Slovensko-Kanada 2:3 ve čtvrtfinále

vydáno 27.02.2010 11:51
Hokejisté Slovenska v semifinále olympijského turnaje v hokeji prohráli s Kanadou 2:3. V závěrečných deseti minutách dokázali favorita potrápit. Útočník Miroslav Šatan po skončení duelu litoval, že se ještě chvíli nehrálo."Kdybychom měli ještě pár minut... Bylo to blízko. Chyběl nám jeden gól,... celý článek

Čeští hokejisté na olympiádě končí, ve čtvrtfinále podlehli Finům

vydáno 25.02.2010 15:13
Čeští hokejisté ve čtvrtfinále na olympijských hrách ve Vancouveru podlehli Finsku 0:2. Vítěznou branku vstřelil v 54. minutě při přesilové hře Niklas Hagman a při power play potvrdil výhru 95 sekund před koncem Valtteri Filppula. Finové se v pátek v semifinále utkají se Spojenými státy. Finové... celý článek

Slováci svedli podobnou bitvu jako Češi

vydáno 24.02.2010 16:31
Hokejisté Slovenska v osmifinále olympijského turnaje v hokeji ve Vancouveru zdolali outsidera z Norska 4:3 podobně jako češi Lotyše až po velkém boji. Ve čtvrtfinále proti Švédsku musí podat lepší výkon. V první třetině využili Slováci třikrát přesilovku, ale vedení 3:1 promarnili. V závěru mohli... celý článek

České puky na olympijských hrách ve Vancouveru i na Expu 2010

vydáno 24.02.2010 10:53
V posledních letech se všechny puky, které můžeme vidět na předních hokejových kolbištích, vyrábějí a dovážejí od nás, z České republiky, z Valašska. Stala se z nás puková nebo chcete-li toušová nebo kotoučová velmoc. České puky jsou ceněné především proto, že po dotyku plexiskla... celý článek

Slovák Bartečko je v pořádku

vydáno 24.02.2010 10:34
V sedmé minutě osmifinálového utkání olympijského turnaje ve Vancouveru, kdy proti sobě nastoupily reprezentace Slovenska a Norska, fauloval ve středním pásmu Ole Kristian Tollefsen slovenského Bartečka, který při pádu na led ztratil helmu a zátylkem se prudce udeřil o led. Po hrozivě... celý článek

Jágr odstoupil z osmifinále s Lotyšskem

vydáno 24.02.2010 10:30
Jaromír Jágr odešel do šatny na začátku druhé třetiny kvůli bolesti krční páteře. Čeští hokejisté na olympijských hrách ve Vancouveru dohráli osmifinále s Lotyšskem až v prodloužení 3:2. V dnešním čtvrtfinále proti Finsku by neměl Jágr chybět. "Jardu bolel krk a horní část hrudní páteře nejspíše v... celý článek

Slováci porazili Nory 4:3

vydáno 24.02.2010 08:31
Slovákům přivedl los olympijského turnaje v hokeji do cesty Nory. Slovenští hokejisté byli mírnými favority utkání, jenže v olympijském play off popírové předpoklady často nevychází. Utkání ani pořádně nezačalo, a už bylo přerušeno brutálním faulem nora Tolefssena na Bartečka. Slovákovi tekla... celý článek

Olympijský turnaj v hokeji Švýcarsko - Bělorusko 3:2 SN

vydáno 24.02.2010 08:17
Bělorusové, překvapení hokejového turnaje na olympiádě 2010, narazili v osmifinále na nevyzpytatelný tým Švýcarska. Švýcaři začali výborně, a v první minutě už vedl golem důrazného Kaljužnyje. Utkání bylo otevřené na obou stranách, a ani jeden z týmů neměl výraznou převahu. Švýcaři vyrovnali v... celý článek

Olympijský turnaj v hokeji Kanada - Německo 8:2

vydáno 24.02.2010 08:07
Domácí kanadský hokejový výběr - favorit základní skupiny olympijského turnaje v hokeji - překvapivě nepostoupil z prvního místa a musel odehrát semifinálový zápas. V něm však neponechal  nic náhodě, a rozdrtil v tréninkovém tempu neškodné Němce 8:2. První třetinu se Kanada jen zahřívala, i... celý článek

Židlický je stále nejlepším nahrávačem olympijských her ve Vancouveru

vydáno 23.02.2010 19:53
Český obránce Marek Židlický je nejlepším nahrávačem turnaje hokejistů na olympijských hrách ve Vancouveru. Zadák Minnesoty je kromě toho s pěti body za pět asistencí ze tří zápasů v základní skupině také celkově sedmý v kanadském bodování. Následuje ho kapitán českého týmu Patrik Eliáš, který... celý článek

Vokoun nebude chytat na letošním MS

vydáno 23.02.2010 19:51
Hokejový brankář Tomáš Vokoun prozradil, že letos nebude startovat na mistrovství světa v Německu. Neznamená to ale, že končí v české reprezentaci. "Momentálně jen neplánuji jet na příští světový šampionát. Jak se bude vyvíjet situace dál, nevím.“ Ale podle největší pravděpodobnosti je... celý článek

Proti Lotyšsku jinak a lépe ?

vydáno 23.02.2010 13:14
Soupeř je stejný jako ve skupině - Lotyšsko. Dvě věci se však zásadně mění . Tou první je místo hokejového osmifinále - z luxusních podmínek hokejového paláce  týmu NHL Vancouver Canucks se češi přesouvají do západní části Vancouveru do Thunderbird Areny. Tato halal hostila ženský hokejový... celý článek

Hokej na olympijských hrách Švédsko - Finsko 3:0

vydáno 22.02.2010 17:02
Výsledek zápasu Švédsko - Finsko 3:0 přesně vystihuje průběhu utkání - vyrovnaní soupeři, oba hrající na vynikající úrovni, skvělý a technický hokej. Vyhrál ten lepší, a to byli dnes ráno švédové. Výsledek podpořil skvělým výkonem i jejich brankář - Henrik Lundqvist byl pro finy k nepřekonání,... celý článek

Američané srazili sebevědomí Kanady USA-Kanada 5:3

vydáno 22.02.2010 16:43
Kanadské sebevědomí dostalo dnes v noci přímý zásah - v posledním utkání skupiny prohráli s výběrem USA 5:3, v celkovém bodování skončili na 6 místě a v osmifinále narazí na Německo. Kanaďany vůbec nenapadlo, že by mohlo dojít k jinému výsledku než jejich výhře, předchozí škobrtnutí brali jako... celý článek

Olympijské DeJavu - Čeští hokejisté narazí v osmifinále hokejového turnaje na Lotyše

vydáno 22.02.2010 16:18
Neobvyklý herní systém hokeje na olympijských hrách spojil do hromady soupeře ze základní skupiny - čeští hokejisté se utkají ve středu ve 4 ráno s hokejisty Lotyšska. Po včerejší prohře Česka s Ruskem 4:2 naši nepostoupili přímo, a musí hrát osmi finálový zápas.  Zkoušku již naši absolvovali... celý článek

Aktuální rozpis hokejové turnaje

vydáno 21.02.2010 13:29
Aktuální rozpis utkání hokejového turnaje - kdo s kým celý článek

Olympijský turnaj v hokeji - Norsko - Švýcarsko 4:5 PP

vydáno 21.02.2010 12:31
Překvapení olympijského turnaje v hokeji  Švýcaři byli plní energie z úspěšného zápasu s Kanadou a do utkání vlétli jako uragán. Již v první minutě zoufale se bránící norové zalehli ve vlastním brankovišti puk, ale nařízené trestné střílení Domenichellin neproměnil. Patrně ho to velmi mrzelo,... celý článek

Kladeňáci jsou nejlepší!!!

vydáno 21.02.2010 11:46
Ano, je to tak na olympijských hrách ve Vancouveru zatím v hokejovém turnaji za českou reprezentaci skórovali zatím jen samí bývalí hráči hokejového klubu na Kladně!!! Střelci gólů z prvního zápasu Tomáš Plekanec, Jaromír Jágr a Patrik Eliáš, kteří se gólově prosadili i proti Lotyšsku, a David... celý článek

Tipujte skore zápasu Rusko - Česká republika

vydáno 21.02.2010 10:14
Jak dopadne nědělní zápas Rusko - ČR ? Sázkové kanceláře favorizují Rusy, Tipsport vypisuje kurz  Rusko - ČR 1,85 - 4,10 - 3,05 . Zkuste si tipnout, jak to v něděli večer dopadne celý článek

Slováci potvrzují na oympijském hokejovém turnaji formu - Slovensko-Lotyšsko 6:0

vydáno 21.02.2010 08:44
Možná měli čeští hokejisté trochu štěstí, že narazili na Slovensko hend v prvním zápase, kdy ještě SLováci nebyli rozehraní. To , že porážka Rusů nebyla náhoda, potvrdili v dnešním nočním zápase s Lotyši, které porazili jednoznačně 6:0 a nyní drží 2. příčku ve skupině B. Pokud dnes Česko Rusko... celý článek

Hokej na olympiádě - Bělorusko porazilo Německo 5:3

vydáno 21.02.2010 08:21
Nedělní utkání Bělorusko-Německo odhalilo první semifinálovou dvojici olympijského hokejového turnaje. Bělorusko, jeden z papírových outsiderů skupiny, překvapivě skončil před Německem, a v osmifinále podle herního systému olympijského hokejového turnaje česká na zápas s hoževnatými Švýcary. Němci... celý článek

Vítězství nad Lotyšskem je příslibem i varováním

vydáno 20.02.2010 20:17
Česká republika - Lotyšsko 5:2 Na první pohled skvělý výsledek naší hokejové reprezentace na olympijském turnaji v hokeji na zimních hrách 2010. Kdo však utkání sledoval, tuší, že výsledek nemá takovou vypovídací hodnotu, jak by se na první pohled mohlo zdát. Začněmě těmi pozitivy - na rozdíl od... celý článek

Švédi nezaváhali na olympijském hokejovém turnaji porazili Bělorusy 4:2

vydáno 20.02.2010 14:38
Na programu zimnních olympijských her byl včera zápas skupiny C. Švédové nastoupili do zápasu zodpovědně, hráli důsledně a byli nebezpeční v útoku. První velké šance ještě dokázal zlikvidovat běloruský brankář, ale tlak sílil a  Daniel Sedin v sedmé minutě dostal díky svému důrazu před brankou... celý článek

Favorité olympijského turnaje Finové převálcovali Němce 5:0

vydáno 20.02.2010 14:24
Profesorský výkon podali v pátek večer našeho času finští hokejisté, kdy porazili Německo 5:0 . Finové se patrně poučili z chyb Kanady a Ruska, které zbytečně ztratili cenné body, a od začátku šli tvrdě po vítězství. První branku vstřelili už ve 4 minutě, kdy využili přesilovou hru a vedli 1:0 V tu... celý článek

Česká republika-Lotyšsko

vydáno 19.02.2010 15:37
V noci z pátku na sobotu čeští hokejisté nastoupí podle programu olympijských her ke druhému zápasu v základní skupině olympijských her proti Lotyšsku ve stejné sestavě jako v zápase se Slovenskem. "Nic měnit nebudeme. Sice se tam objevily některé chyby, nebylo to úplně ono, ale není lehké... celý článek

Porážka Ruska nám může nahrát

vydáno 19.02.2010 11:20
Českou hokejovou reprezentaci čeká poslední zápas skupiny s Ruskem v neděli. Rusku se určitě nebude po dnešní porážce se Slováky nastupovat lehce. Čechům by mohla pomoct i vzpomínka na poslední vzájemný olympijský zápas v Turíně, kde Češi porazili Rusko v utkání o bronzové medaile. Čeští hokejisté... celý článek

Senzace - Slováci porazili Rusy 2:1

vydáno 19.02.2010 10:57
Zpět na Zimní olympijské hry 2010 - Hokej Jenom jeden den po porážce s Čechy hokejisté Slovenska narazili ve skupině B olympijského turnaje ve Vancouveru mistry světa z Ruska, které senzačně porazili 2:1 po samostatných nájezdech. Rusové vedli díky trefě Alexeje Morozova z 26. minuty, ale v... celý článek

Ve druhém olympijském zápase nás čeká Lotyšsko

vydáno 18.02.2010 14:19
Na programu zimních olympijských her v sobotu v noci v 1:30 čeká českou hokejovou reprezentaci druhý zápas s Lotyšskem. Čeští hokejisté s Lotyši na olympijských hrách ještě nikdy nehráli. Narazili na sebe pouze na mistrovství světa. Třikrát utkání skončilo výsledkem 3:1 pro Českou republiku.... celý článek

Jágr rozhodl zápas se Slovenskem

vydáno 18.02.2010 14:16
Jaromír Jágr dovedl české hokejisty k výhře nad Slovenskem 3:1 v úvodním utkání olympijského hokejového turnaje ve Vancouveru. Zpočátku se na užším kluzišti cítil jako vojáci v Iráku, jak sám prohlásil, ale ve druhé třetině vstřelil vítězný gól a vzápětí na třetí přihrál. "Cítil jsem se jako vojáci... celý článek

Brankářská jistota Tomáš Vokoun

vydáno 18.02.2010 13:48
Výkon brankáře Tomáše Vokouna podstatně přispěl českým hokejistům k výhře v prvním zápase olympijských her ve Vancouveru. Třiatřicetiletý gólman Floridy si proti Slovensku připsal 34 úspěšných zákroků, kapituloval jen jednou. "Potvrdilo se, že Slováci byli více než vyrovnaným soupeřem. Hráli... celý článek

Povedený vstup do olympijského hokejového turnaje

vydáno 18.02.2010 13:44
Experti hodnotí duel ČR-SR na olympijských hrách ve Vancouveru jako povedený. Jako nejlepší hodnotí výkon brankáře Tomáše Vokouna, souhru druhé formace s Jaromírem Jágrem i zodpovědný a taktický výkon ve třetí třetině, kdy se Slovensko pokoušelo dohnat dvoubrankovou ztrátu. "Vstup do turnaje se nám... celý článek

Česko - Slovensko 3:1

vydáno 18.02.2010 08:43
Lepší vstup do olympijského hokejového turnaje  si čeští fanoušci ani nemohly přát - český olympijský hokejový tým vstoupil na olympijské hry výhrou 3:1 nad Slovenskem. Slováci ale byli velmi nepříjemní, a vítězství 3:1 zcela nevypovídá o poměrech na ledové ploše. Hlavně ve 2. třetině, za... celý článek

Hokej na olympijských hrách 2010 začal a favorité vítězili

vydáno 17.02.2010 14:29
USA-Švýcarsko 3:1 na olympijském hokejovém turnaji Favorizovaný tým USA vstoupil do olympijského turnaje ve Vancouveru vítězně. Zpočátku ale nemohl najít recept na pozorně hrající Švýcary. Od začátku se hrálo ve velkém tempu, s minimem přerušení. Až v 61.vteřině před koncem úvodní třetiny... celý článek

Bratrská dvojice v české hokejové reprezentaci

vydáno 17.02.2010 14:27
Bratři Milan a Zbyněk Michálkové už startovali na pěti světových šampionátech, ale teprve na olympijských hrách ve Vancouveru si zahrají v reprezentačním dresu společně na olympijském hokejovém turnaji. Splnil se jim tak sen. V průběhu olympijského hokejového turnaje jejich výkony budou sledovat i... celý článek

Necelý den do začátku pro český hokejový tým

vydáno 17.02.2010 13:55
Včera ve Vancouveru absolvovali čeští hokejisté první trénink v kompletním složení. V noci na čtvrtek je čeká úvodní zápas turnaje proti Slovensku. Na ledě nechyběl ani obránce Marek Židlický, který měl menší zdravotní problémy. Trenér Vladimír Růžička musel v průběhu předešlé přípravy absolvovat... celý článek

Rozpis českého hokejového týmu pro zimní olympijské hry 2010

vydáno 16.02.2010 18:12
Přesný rozpis tréninku české hokejové reprezentace na nadcházejícím olympijském hokejovém turnaji. Zdroj Český olympijský výbor zpět na Olympijské hry 2010 - hokej celý článek

Zimní olympijské hry versus NHL - jde jen o hokej ?

vydáno 16.02.2010 16:29
Zimní olympijské hry, to je pro většinu fanoušků olympijský hokejový turnaj. Všichni napjatě čekají, jak dopadne naše reprezentace, ve které nastoupí JAROMÍR JÁGR a jeho parta. Konkrétně Jaromír Jágr je jediný z týmu ve Vancouveru, který zažil zlatý turnaj v Naganu. Pokud ovšem nebudeme počítat... celý článek

Česká republika - Slovensko 1.hokejový zápas na zimních olympijských hrách 2010

vydáno 16.02.2010 15:46
Na olympijském turnaji v kanadském Vancouveru proti sobě ve čtvrtek nastoupí čeští a slovenští hokejisté. Hokejisté se do Vancouveru sjížděli postupně, až dnes večer absolvují první trénink v kompletním složení. "Na soupeře se ale nesoustředíme. Chceme se zaměřit na svou hru. To je nejdůležitější,"... celý článek

Olympijský hokejový turnaj

QuatchiHokejová událost roku 2010 - olympijský hokejový turnaj se pořádá v kolébce této tvrdé a rychlé hry  - v Kanadě. na tomto turnaji je řada novinek - počínaje zvláštním herním  systémem celého turnaje, a netypickými rozměry ledové plochy konče

Česká hokejová reprezentace byla nalosována do skupiny B a svůj první zápas sehraje se Slovenskem ve čtvrtek 18. února v 6 hodin ráno